Numer kontaktowy 19 019 Zgubienie karty +48 71 354 90 09
Aktualności

Górska Odyseja - każdy może chronić środowisko!

Kolejne 70 kilometrów przemaszerowali uczestnicy akcji #GórskaOdyseja. Tym razem na trasie z Komańczy do Dukli w Beskidzie Niskim nie zbierali śmieci, bo kopny śnieg przykrył górskie szlaki metrową warstwą. Niemniej także i ten etap akcji był, zgodnie z planem, poświęcony edukacji ekologicznej i problemowi jakim są plastikowe jednorazówki.

- Problem jednorazowych opakowań i plastikowych śmieci dotyczy nas wszystkich. Polacy rocznie wynoszą ze sklepów ponad 5 mln ton opakowań, z których 70% wciąż nie jest poddawana recyklingowi i trafia po prostu do środowiska. Dlatego wszyscy powinniśmy się czuć się odpowiedzialni za ograniczenie wytwarzanych śmieci, dokładną ich segregację i oczywiście nieśmiecenie - apeluje ekolog Dominik Dobrowolski.

A ograniczyć ilość odpadów jest całkiem łatwo. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad:

Więcej informacji o akcjach i o sposobach na walkę ze zbędnymi tworzywami można znaleźć na stronie: Mniejplastiku.pl

Akcja Górska Odyseja jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku realizowanej wspólnie przez Dominika Dobrowolskiego, bank Credit Agricole i spółkę leasingową EFL. Kampanii patronują Lasy Państwowe oraz stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Kolejny etap Górskiej Odysei, z Dukli do Krynicy, zaplanowany jest na weekend 26-29 marca. Do akcji może dołączyć każdy chętny: można przejść dowolny odcinek trasy razem z innymi wolontariuszami, ale można ją wspierać także wirtualnie w Internecie. Wystarczy posprzątać okolicę swojego domu i wrzucić do mediów społecznościowych zdjęcia i filmy oznaczone hasztagami: #GórskaOdyseja oraz #mniejplastiku.