Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole zachęca do dołączenia do Zielonego Rekordu

30 kwietnia po raz kolejny spróbujemy „zazielenić i dotlenić” Polskę. Celem akcji Zielony Rekord jest zaangażowanie jak największej liczby osób we wspólne sadzenie roślin na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego. Ze względu na pandemię, tak jak rok temu, nie odbędą się grupowe nasadzenia, jednak wszyscy mogą działać indywidualnie, by wspólnie pobić Zielony Rekord. Bank Credit Agricole jest partnerem tej akcji.

Zielony Rekord to inicjatywa, której przyświeca jeden cel: „zazielenić” kraj. Żeby to zrobić, trzeba zaangażować w sadzenie roślin jak największą liczbę osób. Kolejna edycja akcji odbędzie się w piątek, 30 kwietnia. W tym roku, w związku z pandemią, organizatorzy Zielonego Rekordu nie zaplanowali grupowych nasadzeń. Zamiast tego zachęcają do posadzenia roślin w domu, biurze czy na działce i pochwalenia się efektami w mediach społecznościowych z hasztagiem #ZielonyRekord2021.

- Akcję Zielony Rekord organizujemy od trzech lat. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w naszej imprezie. Aby zapobiec dalszej degradacji środowiska naturalnego w Polsce, musimy edukować ludzi o istniejących zagrożeniach i tworzyć dobre nawyki. Środowisko zmieniają ludzie. Działania człowieka mogą powodować jego degradację lub rozwój. Każdy z nas może zmienić świat na lepsze. Wystarczy zacząć od swojego najbliższego otoczenia, poświęcić odrobinę czasu oraz zainspirować innych. Tylko działając razem, możemy realnie zmienić sytuację ekologiczną w Polsce - podkreśla Maciej Michałek ze start-upu społecznego Dotlenieni.org.

Bank Credit Agricole bierze udział w biciu rekordu od 2019 roku. Poza zachęcaniem swoich pracowników do udziału w akcji, instaluje też rośliny w swoich placówkach bankowych.

- W Credit Agricole od kilkunastu lat angażujemy się w różne przedsięwzięcia prośrodowiskowe. Jako bank należący do międzynarodowej grupy finansowej czujemy na sobie wielką odpowiedzialność za czystość całej naszej planety. Roślinność to wielki sprzymierzeniec w walce z dwutlenkiem węgla i innymi gazami cieplarnianymi. Im więcej roślin, tym lepsze powietrze, a także produktywność, kreatywność i samopoczucie osób przebywających w danym miejscu, zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki roślinom, jesteśmy też w stanie lepiej przeciwdziałać skutkom negatywnego wpływu człowieka na środowisko. - tłumaczy Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej i rzecznik prasowy w Credit Agricole.

Aby wziąć udział w Zielonym Rekordzie 2021, wystarczy 30 kwietnia zrobić zdjęcie przedstawiające miejsce przed nasadzeniem, zasadzić dowolną liczbę roślin i zrobić zdjęcie przedstawiające miejsce po nasadzeniu. Następnie trzeba opublikować zdjęcia na Facebooku lub Instagramie dołączając hasztag #ZielonyRekord2021 oraz informację o liczbie zasadzonych roślin - koniecznie jako post publiczny.

Zielony Rekord Polski organizuje start-up społeczny Dotlenieni.org we współpracy z firmami, jednostkami samorządu i znanymi osobami, co roku na coraz większą skalę, Dotlenieni angażują Polaków do sadzenia drzew i krzewów w swojej najbliższej okolicy. Dotychczas uczestnicy zasadzili 27 612 roślin w 191 miastach, angażując do wspólnego działania na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego 1034 wolontariuszy.

Więcej informacji o Zielony Rekordzie Polski na stronie www.zielonyrekord.pl.