Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Łebinar z Łeby i Bałtycka Odyseja - Credit Agricole kontynuuje kampanię #mniejplastiku

Jak wygląda pusta plaża zimą i co można na niej znaleźć? Dlaczego plastikowe jednorazówki są groźne dla morza? Co my wszyscy możemy zrobić, by chronić naszą planetę przed całkowitym zaśmieceniem? Bank Credit Agricole i EFL zapraszają na wyjątkowy Łebinar z Łeby organizowany 12 czerwca w ramach akcji Bałtycka Odyseja, która jest elementem kampanii edukacyjnej #mniejplastiku

zarejestruj swój udział

Bałtycka Odyseja to pierwsza tego typu akcja edukacyjna w Polsce. Wolontariusze Credit Agricole i EFL, a także mieszkańcy nadmorskich miejscowości, pracownicy parków narodowych, harcerze i turyści z całej Polski wspólnie maszerują po plaży - od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej. 500-kilometrowa trasa podzielona jest na dziesięć etapów. Co miesiąc, w wybrany weekend, uczestnicy akcji przechodzą i sprzątają około 50 kilometrów plaży, a przy okazji edukują i wyjaśniają na czym polega problem plastiku w wodzie.

W maju Bałtycka Odyseja dotarła do Łeby na półmetku trasy. Przed rozpoczęciem szóstego etapu, z Łeby do Władysławowa, organizatorzy akcji przygotowali dodatkowe atrakcje. W piątek 12 czerwca o godzinie 16:00 rozpocznie się Łebinar z Łeby - internetowe spotkanie z uczestnikami marszu, a także ekspertami współpracującymi z Bałtycką Odyseją. Gościem specjalnym wydarzenia będzie burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński.

- Postanowiliśmy podsumować nasze dotychczasowe osiągnięcia i pochwalić się sukcesami. Będziemy rozmawiać na żywo, więc każdy kto do nas dołączy będzie mógł komentować, zadawać pytania, rzucać pomysły - zachęca Przemysław Przybylski, dyrektor komunikacji Credit Agricole, odpowiedzialny również za koordynację aktywności CSR banku.

Dodatkową atrakcją zrealizowaną w ramach kampanii #mniejplastiku jest wystawa zdjęć Dominika Dobrowolskiego i Dobromiła Noska "Bałtycka Odyseja". Wystawę można oglądać od 13 do 28 czerwca w Łebie, na Skwerze Rybaka.

- Wystawa prezentuje artystyczne zdjęcia oryginalnych śmieci, które zebraliśmy podczas naszego marszu. Każdy taki "skarb Bałtyku" jest bezwartościowym odpadem pozostawionym dla następnych pokoleń. Przerażające jest to, ile takich śmieci zalega w wodzie, na plaży i na wydmach - mówi ekolog Dominik Dobrowolski.

Aby zarejestrować swój udział w Łebinarze z Łeby wystarczy kliknąć tutaj. Transmisję będzie można także oglądać na żywo na profilu banku na Facebooku.

Organizatorami Bałtyckiej Odysei są: Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole oraz spółka EFL, a akcja jest częścią szerszej kampanii edukacyjnej #mniejplastiku