Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole zaprasza na sprzątanie Odry w Głogowie

Bank Credit Agricole zaprasza 5 lipca do Głogowa na sprzątanie brzegów Odry. Akcja, organizowana wspólnie z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim oraz Fundacją Ekolandia, jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku.

- Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że jeśli chcemy, aby przyszłe pokolenia cieszyły się prawdziwą i czystą naturą, niezbędna jest edukacja ekologiczna. Uświadamianie ludzi, że ich gesty, zachowania związane m.in. z tematem śmieci, odpadów, mają znaczenie to rola różnych podmiotów, od szkoły, organizacji pozarządowych, przez biznes, po instytucje państwowe. Właśnie dlatego nasz bank organizuje kampanię #mniejplastiku i wspiera przedsięwzięcia zwracające uwagę na problem zanieczyszczenia Ziemi odpadami z tworzyw sztucznych - mówi Przemysław Przybylski z banku Credit Agricole.

Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 11:00 przy głogowskiej marinie. Zakończenie planowane jest na godz. 15:00. Uczestnikom zapewnione zostaną rękawiczki, worki oraz mapki z zaznaczonymi terenami do sprzątania. Podczas akcji będzie można wziąć udział także w warsztatach edukacyjnych i konkursach ekologicznych organizowanych przez Fundację Ekolandia.

Akcja organizowana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa oraz Starosty Głogowskiego, we współpracy z Urzędem Miejskim w Głogowie. Partnerem wydarzenia są: bank Credit Agricole, spółka EFL oraz GPK-SUEZ Głogów.

Akcja "Czysta Odra, Czysty Głogów" miała być pierwotnie częścią I międzynarodowego spływu kajakowego Wrocław-Berlin. Jednak ze względu na wysoki stan wody i powodowane nim zagrożenie dla uczestników - impreza została przełożona na początek sierpnia. Niezmiennie jednak misją spływu jest ochrona rzek i mórz przed plastikowymi odpadami oraz popularyzacja różnorodności przyrodniczej i kultury szlaku Odry i Szprewy.