Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole na Dniu Współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Bank Credit Agricole wziął udział w IV edycji "Dnia Współpracy" organizowanego przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wydarzenie dedykowane było dla uczniów szkół średnich województwa wielkopolskiego, które współpracują z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem - udział wzięło ponad 800 osób. Podczas "Dnia Współpracy" zrealizowanych zostało 50 zajęć o zróżnicowanej i szerokiej tematyce społeczno-ekonomicznej.

Credit Agricole zorganizował otwarte wykłady dla uczniów, podczas których eksperci banku wyjaśniali jak młody człowiek powinien przygotować się do podjęcia swojej pierwszej pracy.

- Skupialiśmy się na tym, jak ułatwić młodym ludziom rozpoczęcie kariery zawodowej i pomóc im w odkrywaniu potencjału zawodowego - mówi Natasza Zielińska-Walerzak, HR Business Partner w Credit Agricole.

Eksperci banku podpowiadali licealistom wskazówki dotyczące przygotowania profesjonalnego CV, listu motywacyjnego, prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej oraz aktywnego poszukiwania pracy. Wyjaśniali również, z jakich usług bankowych mogą korzystać młodzi ludzie i jak mogą założyć swój pierwszy samodzielny rachunek - Konto dla Ciebie GO! przeznaczone właśnie dla młodzieży w wieku 13-18 lat.

"Dzień Współpracy" to projekt, który pozwala na popularyzację wiedzy ekonomicznej, podnoszenie świadomości gospodarczej młodzieży szkolnej oraz promocję studiów ekonomicznych. Doświadczenia dowodzą, że posiadanie solidnej wiedzy ekonomicznej, z jednoczesną znajomością specyfiki branży rolno-żywnościowej, wydatnie poszerza możliwości zatrudnienia i wpisuje się w aktualne potrzeby gospodarki oraz życia społecznego Wielkopolski, Kraju i Europy. Dzień Współpracy to największe wydarzenie o charakterze promocyjnym organizowane przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tegoroczna edycja po raz kolejny dowodzi celowości współpracy partnerskiej - wspólne działania przyczyniają się do rozwoju osobowego uczniów i tworzenia dobrze wykształconego młodego pokolenia w Wielkopolsce.

Credit Agricole organizuje również program MAKSYMALNI, który jest kontynuacją znanego projektu banku "Świeża Krew do pierwszej pracy" i ma na celu wsparcie młodych osób w ich pierwszych zawodowych krokach oraz pomoc w odkrywaniu własnego potencjału. Imprezy z cyklu MAKSYMALNI odbywają się na wybranych uczelniach wyższych w całej Polsce.