Credit Agricole przystąpił do BAF
Przystąpiliśmy do BAF
- Dołączyliśmy do Business Accessibility Forum (BAF), które zrzesza organizacje zorientowane na zwiększanie dostępności towarów i usług dla wszystkich użytkowników.
Misją BAF jest stworzenie miejsca, które wspiera polski biznes w dostępności cyfrowej. Celem jest lepsze wdrażanie zasad Konwencji ONZ, mówiących, że dostępność jest prawem człowieka do swobodnego i wolnego od barier dostępu. BAF, jako przedstawiciel polskiego biznesu, bierze udział w rozmowach z ekspertami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami nadzoru w ramach Grupy ds. wdrażania Europejskiego Aktu o Dostępności przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem tych działań jest wspólne wypracowanie wytycznych do nowej ustawy – Polskiego Aktu o Dostępności – tak, aby odpowiadała ona na potrzeby wszystkich stron: użytkowników, firm i państwa.
Dyrektywa EAA jest pierwszą tak szeroką regulacją o dostępności w prawie unijnym. Obejmuje ona producentów i dostawców usług, które są podstawowe, żeby swobodnie mogły żyć na co dzień osoby z niepełnosprawnościami, m.in. urządzeń elektronicznych, handlu online czy bankowości detalicznej. Przepisy mają obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku.
Od dawna stawiamy sobie za cel, żeby nasi klienci mogli bankować bez barier. Projektujemy i udoskonalamy aplikację CA24 Mobile, CA24 eBank z myślą o dostępności cyfrowej i wygodzie użytkowników.
- Chcemy budować środowisko przyjazne wszystkim klientkom i klientom, z uwzględnieniem ich różnych potrzeb i ewolucji cyfrowej. Każda osoba powinna mieć taki sam dostęp do naszych produktów i usług, na każdym etapie kontaktu i w najwygodniejszy dla siebie sposób. – mówi Katarzyna Tomczyk-Czykier, dyrektorka Pionu Innowacji i Cyfryzacji Bankowości Detalicznej.
- Cieszymy się, że do grona naszych partnerów dołącza tak świadoma organizacja. Wspólnie będziemy budować kulturę dostępności w biznesie, dzielić się wiedzą i dobrymi praktykami – mówi dr. Karolina Mendecka, dyrektorka Business Accessibility Forum.
Bankowość bez barier to nie tylko zdalne usługi. Od lat dążymy do zwiększenia dostępności językowej. Upraszczamy dokumenty i język, aby był zrozumiały dla wszystkich klientów. Ułatwiamy bezpośrednią rozmowę w polskim języku migowym z doradcą w placówce i na infolinii, współpracując z Tłumaczem Migam. Dbamy o dostępność architektoniczną placówek oraz bankomatów i wpłatomatów.