Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole ponownie liderem w przenoszeniu kont

Credit Agricole jest wciąż niekwestionowanym liderem w przejmowaniu kont przenoszonych z innych banków. W 2023roku do Credit Agricole trafiło niemal 20 tys. rachunków.

- Pożegnanie się z dotychczasowym bankiem jest naprawdę bardzo proste. Bank w imieniu klienta zleci dotychczasowemu bankowi zamknięcie rachunku, przeniesie zlecenia stałe i polecenia zapłaty, poinformuje urząd skarbowy czy pracodawcę o zmianie numeru rachunku - informuje Marta Kleszczyńska, manager Zespołu Zarządzania Segmentami w Credit Agricole. - Po stronie klienta jest tylko otwarcie konta i przy tej okazji złożenie dyspozycji przeniesienia konta. Wtedy można już korzystać z benefitów, które oferuje nowy bank.

Klienci zazwyczaj mają już swoje konta, które mogą zatrzymać lub zamknąć. Migrują między bankami w poszukiwaniu większych korzyści czy lepszej jakości obsługi. Każda decyzja ma swoje plusy i minusy.

- Pozostawienie konta wiąże się często z pilnowaniem, żeby nie naliczyły się na nim opłaty. Banki uzależniają je zwykle od tego, jak często korzysta się z produktów. A jeśli ma się dwa lub nawet więcej kont - co zresztą staje się coraz popularniejszym schematem, to z pewnością trzeba poświęcić więcej uwagi temu tematowi - zwraca uwagę Agnieszka Gorzkowicz z Biura Komunikacji Korporacyjnej Credit Agricole.

Klienci, którzy obecnie przeniosą konto do Credit Agricole, mogą skorzystać w marcu z powitalnej lokaty na 8 proc. Od pierwszego dnia mogą korzystać z jednej z najlepszych bankowych aplikacji mobilnych w Polsce i wszystkich rabatów w ramach Klubu Korzyści dostępnego właśnie w tej aplikacji.

- Jesteśmy bankiem pełnym korzyści i klienci to doceniają. Dlatego większość osób, które przenoszą do nas swoje konta, decyduje się zamknąć konto w poprzednim banku - dodaje Marta Kleszczyńska.

Credit Agricole jest od lat niekwestionowanym liderem w przenoszeniu kont. W 2023 roku trafiło do niego 19 144 wniosków. To ponad 75 proc. wszystkich rachunków bankowych przenoszonych między bankami za pośrednictwem systemu Ognivo obsługiwanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową.