Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole zaprasza na jubileuszowe 20. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

20 i 21 września w Białymstoku odbędzie się jubileuszowe 20. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Eksperci ze świata nauki, polityki i biznesu będą dyskutować o współczesnych wyzwaniach, które stoją przed branżą mleczarską. Bank Credit Agricole jest partnerem platynowym tego wydarzenia.

Podczas Forum Spółdzielczości Mleczarskiej eksperci skoncentrują się na zagadnieniu zrównoważonego rozwoju. Pierwszego dnia prelegenci będą szukać odpowiedzi na pytanie czy zrównoważone mleczarstwo jest szansą czy zagrożeniem dla sektora. Z kolei podczas debat odbywających się drugiego dnia Forum najważniejszym tematem będą kierunki zmian w branży mleczarskiej.

- W swoim wystąpieniu postaram się odpowiedzieć na pytanie, jak w najbliższych kwartałach będzie kształtowała się sytuacja na światowym, a w konsekwencji również na krajowym rynku mleka. Już dziś gorąco zachęcam przedstawicieli branży do udziału w wydarzeniu i dyskusji - mówi Jakub Olipra, starszy ekonomista w banku Credit Agricole.

Oprócz wystąpień i paneli dyskusyjnych podczas Forum poznamy zwycięzców XVI Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, czyli najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów sektora mleczarskiego. Wyróżnienie w kategorii Lidera Ekspansji mogą zdobyć organizacje, które w ostatnim roku rozwinęły swoją działalność w obszarze produkcji i sprzedaży. Partnerem kategorii jest Credit Agricole.

Bank pełni rolę strategicznego partnera Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej od 2014 r. Credit Agricole od początku działalności specjalizuje się w finansowaniu sektora rolno-spożywczego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu m.in. we Francji skutecznie wspiera również polskie przedsiębiorstwa z branży mleczarskiej w codziennych działaniach i rozwoju. W odpowiedzi na współczesne wyzwania bank realizuje strategiczne działania odpowiedzialnej bankowości i rozwija innowacyjne instrumenty finansowe, m.in. mechanizmy finansowania powiązane z celami zrównoważonego rozwoju (ESG).

- W obliczu wyzwań stojących przed branżą niezwykle istotne są ekspercka dyskusja i współpraca z wiarygodnymi partnerami. Jestem przekonana, że Forum będzie inspiracją, okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania partnerskich relacji, niosących liczne korzyści dla rozwoju firm i całego polskiego sektora mleczarskiego - mówi Agata Jakóbczyk-Zielińska, dyrektor Departamentu Bankowości Korporacyjnej banku Credit Agricole.

Szczegółowy program XX Forum Spółdzielczość Mleczarskiej »