Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Odwiedź Wyzwanieoszczedzanie.pl i zacznij oszczędzać

Każdy może lepiej zarządzać domowym budżetem, skuteczniej oszczędzać pieniądze i środowisko. Bank Credit Agricole uruchomił nowy portal Wyzwanieoszczedzanie.pl, który gromadzi najlepsze praktyki dotyczące mądrego gospodarowania pieniędzmi. Powinien go odwiedzić każdy, kto poszukuje inspiracji i motywacji do oszczędzania.

Na portalu internauci znajdą inspirujące materiały w trzech sekcjach tematycznych: jak oszczędzać; budżet domowy; oszczędzanie środowiska. W dużej mierze treści oparte są o doświadczenia, sprawdzone pomysły i komentarze członków facebookowej grupy "Wyzwanie oszczędzanie", która liczy już ponad 3,7 tys. użytkowników. Dodatkowo publikowane są tam tematyczne artykuły o bieżących sprawach, takich jak walka z inflacją, sposoby na obniżenie kosztów zimowego ogrzewania, czy sposoby na realizację noworocznych celów oszczędnościowych.

- Konsekwentnie mówimy, że warto codziennie oszczędzać i wyrabiać w sobie dobre nawyki. Każdy z nas może lepiej zarządzać domowym budżetem i co ważne - każdy z nas zna mnóstwo sposobów, jak to robić. Od ponad roku na naszej grupie "Wyzwanie Oszczędzanie" uczestnicy dzielą się swoimi sprawdzonymi pomysłami, inspirują się nawzajem. A my cieszymy się, że temat oszczędzania, mądrego wydawania i lepszego zarządzania domowym budżetem jest ważny dla tak wielu osób. W grupie jest siła i źródło motywacji - mówi Agnieszka Maciąg, dyrektorka ds. komunikacji z segmentami klientów w banku Credit Agricole.

Treści artykułów na portalu uzupełnione są materiałami wideo z webinarów dziennikarza finansowego Macieja Samcika (Subiektywnie o finansach). Wkrótce pojawią się także kolejne: z Angeliką Talagą (Godmother), Angeliką Lisowską (Kobieta i Finanse) i Dariuszem Wyspiańskim (Credit Agricole). Eksperci radzą, jak zacząć oszczędzać, jakich błędów unikać, jak uczyć dzieci oszczędzania, albo jak zadbać o finanse w związkach. Na portalu dostępny jest również darmowy e-book pt. "Dobre patenty na oszczędzanie", a w najbliższym czasie pojawią się użyteczne narzędzia: kalkulatory do wyliczania celów oszczędnościowych, arkusze budżetowe, a także testy i quizy.

- Inicjatywa stworzenia portalu wyszła od samych internautów. W ankiecie przeprowadzonej przez Credit Agricole wśród członków grupy "Wyzwanie Oszczędzanie", najczęściej zgłaszanym postulatem było stworzenie bazy wiedzy o oszczędzaniu, jako źródła inspiracji i motywacji. Mamy nadzieję, że nasze wspólne dzieło zaspokoi te potrzeby - mówi Agnieszka Maciąg.

Bank Credit Agricole inicjatywę #WyzwanieOszczędzanie prowadzi od października 2020 roku. Jej celem jest budowanie kultury mądrego zarządzania domowym budżetem, oszczędzania pieniędzy i środowiska. Udział w niej jest bezpłatny i możliwy dla wszystkich chętnych.