Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Ekonomiści Credit Agricole wśród najlepszych prognostów Parkietu

Zespół ekonomistów banku Credit Agricole (Jakub Borowski, Krystian Jaworski, Jakub Olipra) znalazł się w czołówce konkursu organizowanego przez Gazetę Giełdy „Parkiet”. Przewidywali oni najlepiej wskaźniki rynkowe, co w obliczu pandemii stanowiło znaczne wyzwanie.

Na 24 zespoły biorące udział w konkursie, analitycy Credit Agricole najlepiej wyczuli pandemiczne zmiany w gospodarce w kategorii wskaźników rynkowych. Zajęli pierwsze miejsce w kategorii wskaźników EUR/ PLN oraz Stopa refencyjna NBP. Wygraną w kategorii wskaźników rynkowych zawdzięczają temu, że „jako jedyni przewidzieli majową, ostatnią jak dotąd obniżkę stóp procentowych.” - przeczytamy w uzasadnieniu Parkietu. Zespół banku znalazł się w pierwszej trójce najbardziej wszechstronnych analityków, którzy prawidłowo prognozowali 7 wskaźników ekonomicznych.

Konkurs Gazety Giełdy „Parkiet” organizowany jest od 2005 r. W 2020 r. uczestniczyły w nim 24 zespoły analityków banków i instytucji finansowych.

Źródło: https://www.parkiet.com/Gospodarka----Kraj/301129999-Ekonomista-roku-Kto-najlepiej-wyczul-pandemiczne-zmiany-w-gospodarce.html