Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0.

Od 15 stycznia bank Credit Agricole rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach programu Tarcza Finansowa 2.0. Klienci banku mogą za pośrednictwem swojego systemu bankowości elektronicznej starać się o subwencje finansowe oferowane przez Polski Fundusz Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm.

O subwencję mogą starać się firmy, które w okresie kwiecień-grudzień 2020 r. lub październik-grudzień 2020 r. odnotowały spadek obrotów o minimum 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku 2019. Przy spełnieniu określonych warunków subwencja z Tarczy Finansowej 2.0 może zostać umorzona w całości. Z programu będą mogły skorzystać również firmy, które otrzymały subwencję z Tarczy 1.0.

Dla mikrofirm zatrudniających od 1 do 9 pracowników, które osiągnęły obrót lub sumę bilansową za 2019 r. do 2 mln euro subwencje finansowe będą wynosić 18 tys. zł lub 36 tys. zł na zatrudnionego do maksymalnej kwoty 324 tys. zł. Ich wysokość zależna będzie od liczby pracowników i spadku obrotów.

Dla firm zatrudniających do 249 pracowników, których obrót za 2019 r. był mniejszy lub równy kwocie 50 mln euro, a suma bilansowa mniejsza niż 43 mln euro, subwencje będą zależne od prognozy kosztów i przychodów oraz straty brutto do maksymalnej kwoty 3,5 mln zł. Pokrywać one będą 70 proc. ich strat.

W Credit Agricole wnioski mogą składać przedsiębiorcy, którzy dysponują rachunkami firmowymi i korzystają z bankowości elektronicznej tego banku. Wnioski oparty są na oświadczeniach przedsiębiorcy, a ich weryfikację przeprowadzi automatycznie PFR na podstawie danych m.in. z banku (identyfikacja, w tym numer NIP), ZUS (zatrudnienie) i Ministerstwa Finansów (m.in. przychód ze sprzedaży za poprzedni rok obrotowy dla MŚP). Firmy, które złożą wniosek lub otrzymają subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR, nie ponoszą z tego tytułu kosztów np. za przyjęcie lub rozpatrzenie wniosku.

Więcej informacji o programie Tarcza Finansowa 2.0 oraz formularz wniosku można znaleźć na stronie internetowej.