Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Walczymy o #mniejplastiku na Półwyspie Helskim

Już ponad 300 km przeszli plażą wolontariusze Bałtyckiej Odysei i zebrali ponad 750 kg śmieci. Do przejścia wciąż pozostało ponad 200 km i tysiące worków do napełnienia. Przyłącz się do nas i pokaż, że tobie też zależy na czystym Bałtyku bez plastiku. Najbliższa okazja - w weekend 18-19 lipca na trasie z Władysławowa do Helu.

Bałtycka Odyseja, to pierwsza tego typu akcja edukacyjna w Polsce. Od stycznia wolontariusze z całej Polski maszerują etapami wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego - do Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej. Maszeują i zbierają plastikowe odpady, które zaśmiecają polskie plaże. Akcja jest częścią kampanii #mniejplastiku, prowadzonej przez bank Credit Agricole i EFL, wspólnie z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim.

Na start 7. etapu marszu zapraszamy 18 lipca (sobota) o godz. 8:00. Zbiórka uczestników zaplanowana jest we Władysławowie, przy wejściu na plażę nr 3. Celem marszu jest Latarnia Morska na Górze Szwedów w Helu. Cały odcinek liczy 34 km, ale każdy uczestnik może przejść tyle ile zdoła i zakończyć swój marsz wcześniej, np. w Chałupach (6 km) lub Kuźnicy (12 km). 19 lipca (niedziela), spotykamy się o godz. 9.00 pod Latarnią Morską na Górze Szwedów i idziemy po plaży wokół cypla do fokarium (ok. 7 km). Planowany finał około godz. 12.00.

Każdy dostanie worki na śmieci i nitrylowe rękawice. Worki wypełnione odpadami zostawiamy przy oznaczonych numerami wejściach na plażę - zabiorą je stamtąd gminne służby komunalne.

Zostań bałtyckim wolontariuszem

Chętnych do udziału w marszu zapraszamy do zapisywania się poprzez webankietę

W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od płci, wieku, czy sprawności fizycznej. Zapraszamy wszystkich pracowników i klientów Credit Agricole, a także wszystkie inne osoby, którym na sercu leży czystość środowiska, w którym żyjemy.

- Problem plastiku dotyczy nas wszystkich i jest naszą codziennością. Dlatego bardzo ważne jest aby nie tylko starać się wyeliminować plastik z naszego życia, ale także aby dawać przykład innym. To najlepsze, co możemy dać od siebie. Aktywne działanie na rzecz środowiska, połączone z edukacją są najbardziej efektywne - zachęca Kinga Kaczmarek z Contact Center Credit Agricole, uczestniczka pierwszego etapu Bałtyckiej Odysei.

Akcji sprzątania plaży towarzyszy wystawa artystycznych zdjęć przedstawiających niechlubne "skarby Bałtyku", czyli najciekawsze śmieci zebrane podczas wcześniejszych etapów Bałtyckiej Odysei. Wystawę można oglądać do 19 lipca we Władysławowie na Alei Gwiazd Sportu, a od 20 lipca do 9 sierpnia pokazywana będzie w Helu.

Obejrzyjcie film z 6 etapu Bałtyckiej Odysei i dołączcie do kolejnych etapów: 22-23 sierpnia Hel-Puck, 12-13 września Puck-Gdańsk, 10-11 października Gdańsk-Piaski.