Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Siedziba Credit Agricole w ekologicznym biurowcu

Od grudnia 2019 Grupa Credit Agricole w Polsce pracuje w ekologicznym biurowcu w centrum Wrocławia.
To część kompleksowego programu działań na rzecz ochrony środowiska wpisanego do strategii firmy.

Nowe biuro zostało zaprojektowane według filozofii Human-Centric. Odpowiada na zróżnicowane potrzeby pracowników: do dyspozycji jest 10 pomieszczeń do pracy w skupieniu, 36 sal do pracy projektowej i zespołowej oraz ponad 60 miejsc do spotkań ad hoc. Pracownicy mogą korzystać z sześciu dużych kuchni oraz 15 kafeterii. Są także osobne przestrzenie do regeneracji w ciągu dnia (chill out rooms i game rooms) oraz pokoje dla rodzica z dzieckiem.

Całe wyposażenie biura wykonane jest z materiałów przetworzonych lub odnawialnych. Krzesła, biurka i kanapy wybrane zostały przez samych pracowników na podstawie testów różnych rozwiązań. Projektanci zadbali o odpowiednie wygłuszenie przestrzeni do pracy. Odpowiednio dobrane materiały pochłaniające dźwięki sprawiają, że hałas nie roznosi się po piętrach.

Eko budynek - eko pracownik

Nowa przestrzeń biurowa wymusza ekologiczne podejście do pracy. Firma zadbała o stojaki dla rowerów w podziemnym parkingu oraz prysznice i przebieralnie dla rowerzystów i zachęca pracowników do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych środków transportu. Bank odchodzi też od drukowania dokumentów na papierze i stara się pracować wyłącznie cyfrowo. Zamiast notować pomysły na kartkach pracownicy mogą zapisywać je na elektronicznych flipchartach a prezentacje wyświetlane są bezprzewodowo na dowolnym ekranie w całym biurze.

- Jesteśmy zielonym bankiem z zielonego Wrocławia i troskę o środowisko traktujemy naprawdę poważnie. Ekologiczne zaangażowanie jest ważną częścią naszej strategii biznesowej na lata 2020-22 i wierzymy, że sukcesy w biznesie można łączyć ze świadomym i odpowiedzialnym współdziałaniem człowieka z naturą. Innej drogi nie ma - przekonuje Piotr Kwiatkowski, prezes banku Credit Agricole.