Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole zaprasza na 2. etap Bałtyckiej Odysei

Bank Credit Agricole zaprasza do udziału w 2. etapie Bałtyckiej Odysei - czyli marszu wzdłuż całego polskiego wybrzeża, od Świnoujścia do Piasków, połączonego ze sprzątaniem plaż i terenów nadmorskich.

Bałtycka Odyseja to inicjatywa znanego ekologa Dominika Dobrowolskiego, która ma na celu walkę z zaśmieceniem morza odpadami z tworzyw sztucznych. Credit Agricole, wraz ze spółką EFL, są współorganizatorami tego wydarzenia w ramach prowadzonej przez siebie kampanii edukacyjnej #mniejplastiku.

Cała zaplanowana trasa marszu ze Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej liczy 500 kilometrów i jest podzielona na dziesięć etapów. Co miesiąc w wybrany weekend uczestnicy kontrolują i sprzątają około 50 kilometrów plaży. W pierwszym etapie - od Świnoujścia do Dziwnowa - 100 wolontariuszy zebrało łącznie około pół tony śmieci.

- Problem plastiku dotyczy nas wszystkich i jest naszą codziennością. Dlatego bardzo ważne jest aby nie tylko starać się wyeliminować plastik z naszego życia, ale także aby dawać przykład innym. To najlepsze, co możemy dać od siebie. Aktywne działanie na rzecz środowiska, połączone z edukacją są najbardziej miarodajne - mówi Kinga Kaczmarek z Contact Center Credit Agricole, uczestniczka pierwszego etapu Bałtyckiej Odysei.

Luty to kolejny etap marszu. Tym razem wolontariusze posprzątają malowniczą trasę od Dziwnowa do Dźwiżyna. Po drodze planowanych jest kilka postojów: w Pobierowie, Pogorzelicy i Mrzeżynie. Całość trasy to około 52 km. Wszyscy chętni mogą dołączyć do wyprawy na dowolnym odcinku - wystarczy zgłosić swój udział mailowo pod adresem: baltycka.odyseja@gmail.com.

Bałtycka Odyseja to jeden z elementów zaangażowania ekologicznego grupy Credit Agricole pod hasłem #mniejplastiku. Bank jest również partnerem międzynarodowej inicjatywy Plastic Odyssey, która polega na edukowaniu lokalnych społeczności w Afryce, Ameryce Południowej i Azji, że plastikowe odpady można przetwarzać i ponownie wykorzystywać i nie trzeba wyrzucać ich do oceanu. Wśród lokalnych inicjatyw, które zostaną zrealizowane w Polsce, planowany jest cykl sprzątania rzek i jezior, a także akcje edukacyjne w szkołach, mediach i w Internecie. Szczegóły relacjonowane są na stronie www.mniejplastiku.pl i w podcaście #mniejplastiku.

- Jesteśmy zielonym bankiem z zielonego Wrocławia i troskę o środowisko traktujemy naprawdę poważnie. Ekologiczne zaangażowanie jest ważną częścią naszej strategii biznesowej na lata 2020-22 i wierzymy, że sukcesy w biznesie można łączyć ze świadomym i odpowiedzialnym współdziałaniem człowieka z naturą. Innej drogi nie ma - przekonuje Piotr Kwiatkowski, prezes Credit Agricole.

Harmonogram Bałtyckiej Odysei: