Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Bałtycka Odyseja wchodzi do Trójmiasta

Jeszcze tylko dwa etapy zostały do zakończenia "Bałtyckiej Odysei" czyli wielkiego marszu wzdłuż całego polskiego wybrzeża w ramach kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. Jeśli chcecie wziąć udział w akcji i pomóc nam sprzątać plaże z plastikowych odpadów - zarezerwujcie sobie weekendy: 12-13 września oraz 10-11 października.

9 etap "Bałtyckiej Odysei" prowadzi z Pucka do Gdańska. Wytrawni piechurzy mogą rozpocząć marsz razem z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim już o godz. 5:30 w Pucku przy Ławeczce Zaruskiego. Pierwszy odcinek pomaszerujemy częściowo plażą, a częściowo lasem, wzdłuż brzegu Zatoki Puckiej. Około godz. 9-9:30 spotykamy się z główną grupą wolontariuszy na Cyplu Rewskim, skąd pomaszerujemy około 10 km plażą do Gdyni.

Pierwszy dzień marszu skończymy na Bulwarze Oksywskim w Gdyni na wysokości ul. Osada Rybacka! W niedzielę 13 września ruszamy o godzinie 9.00 z plaży miejskiej przy Marinie Gdynia (przedłużenie ul. Armii Krajowej). Idziemy plażą i sprzątamy aż do Gdańska. Akcję kończymy na wysokości Parku Brzeźnieńskiego (przed Falochronem Zachodnim). Ostatni, dziesiąty etap akcji planowany jest w weekend 10-11 października na trasie z Gdańska do Piasków.

Wszyscy uczestnicy dostaną worki i rękawiczki, a także chwytaki ułatwiające zbieranie śmieci z ziemi. Samemu trzeba zadbać o wygodne obuwie i ubranie odpowiednie do pogody (może wiać chłodny wiatr i niewykluczone, że popada deszcz). Wszystkie zebrane śmieci zostawiamy przy wejściach na plażę, skąd zabiorą je gminne służby komunalne.

Chętnych do udziału w akcji prosimy o zgłaszanie udziału pod adresem: dominik@cycling-recycling.eu

- Nasza akcja jest już znana w całej Polsce i wiele osób trzyma za nią kciuki. To ważne, bo problem plastikowych odpadów w wodzie i na plażach jest naprawdę poważny i trzeba go nagłaśniać. Każdy kto weźmie udział w akcji daje dobry przykład innym i przyczynia się w ten sposób do ograniczenia zaśmiecania środowiska - mówi ekolog Dominik Dobrowolski, inicjator i współorganizator akcji "Bałtycka Odyseja".

Obejrzyjcie filmową relację z 8 etapu Bałtyckiej Odysei: