Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole zaprasza na Festiwal FrankoFilm

Bank Credit Agricole po raz kolejny został partnerem Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm w Zielonej Górze. 15 edycja imprezy startuje 23 maja.

Zielona Góra już od 15 lat staje się mekką dla miłośników języka francuskiego. Wszystko za sprawą Festiwalu FrankoFilm, który jest okazją dla setek młodych ludzi z całego świata na realizowanie swojej pasji do języka poprzez sztukę kinematografii. Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu zgłoszono 45 filmów krótkometrażowych - najlepsze będzie można poznać pod koniec maja w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze. Gośćmi honorowymi tegorocznej edycji festiwalu będą: Philippe Tłokiński i Patrycja Volny, gwiazdy filmu „Kurier”.

- Credit Agricole jest dumnym ambasadorem kultury francuskiej w Polsce i stara się promować ją szczególnie wśród młodzieży - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy banku. - W festiwalu FrankoFilm podoba nam się formuła konkursu, która angażuje uczniów i studentów do tworzenia opowieści o tym, co dzieje się wokół nich. Muszą wsłuchiwać się w tę rzeczywistość i przekładać ją na język filmowy, opowiadany w dodatku po francusku. Dla nas to podwójny powód do dumy, bo Credit Agricole jest przecież francuskim bankiem, dla którego uważne słuchanie jest częścią biznesowego DNA - tłumaczy Przybylski.

Każda edycja oprócz projekcji filmów konkursowych obejmuje także wiele innych atrakcji, m.in. projekcję filmu pełnometrażowego i spotkanie z odtwórcami głównych ról, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata kina, warsztaty prowadzone przez renomowanych gości, a także wystawy, pokazy i wieczór integracyjny. Wszystkie pokazy filmów konkursowych są otwarte dla widzów - wstęp jest wolny.

Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm - Zielona Góra to inicjatywa zapoczątkowana w 2002 roku przez Laurent Vavon, pełniącego obecnie funkcję dyrektora Festiwalu, prezesa organizującego go Stowarzyszenia Artownia, nauczyciela akademickiego języka francuskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz koordynatora Dni Frankofonii w Zielonej Górze. W ciągu 15 lat istnienia festiwalu odwiedziło go wiele osobistości związanych ze światową kinematografią, m.in. reżyserzy: Rafael Lewandowski i Kasia Adamik, aktorzy: Agata Buzek, Wojciech Pszoniak, Elisabeth Duda i inni ludzie kina, tacy jak np. operator filmowy Yann Seweryn.

- Bardzo cieszę się, że nasza inicjatywa na trwałe wpisała się w kalendarium imprez kulturalnych rozpoznawalnych już nie tylko w Zielonej Górze, ale także w całej Polsce i na Świecie. Obecnie, jest to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z kinematografią i językiem francuskim, które realizuje podwójną, edukacyjno-kulturalną misję, rozbudzając marzenia i pasje setek młodych filmowców, zarówno w Polsce, jak i w Europie.

W tym roku, do festiwalu, oprócz filmów polskich, otrzymaliśmy zgłoszenia m.in. z Francji, Niemiec, Czech, a także Konga czy Meksyku. - mówi Laurent Vavon - pomysłodawca i organizator Festiwalu FrankoFilm - Zielona Góra.

Więcej informacji: www.frankofilm.pl