Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Credit Agricole - najlepszy bank wg Gazety Bankowej

"Gazeta Bankowa" po raz kolejny wyłoniła liderów polskich finansów, przyznając tytuły Najlepszego Banku 2019 r. Wśród laureatów znalazł się bank Credit Agricole zdobywając pierwsze miejsce w kategorii małych i średnich banków komercyjnych.

Najlepszy Bank to najstarszy konkurs "Gazety Bankowej" - tegoroczna edycja była już 27. z kolei. W konkursie wybrano zwycięzców zarówno z grona banków komercyjnych jak i spółdzielczych, dzieląc pierwszą grupę jeszcze na dwie kategorie: banki duże oraz banki małe i średnie (kryterium podziału była wysokość kapitałów własnych).

Banki uczestniczące w konkursie wypełniały ankietę, w której informowały o swoich danych finansowych, parametrach opisujących kondycję banku. Dane były następnie zbierane i analizowane przez firmę doradczą BDO. Po dokonaniu obliczeń przez BDO, swoją punktację przydzieliła bankom Kapituła konkursu, opierając się przede wszystkim na informacjach dotyczących dynamiki i efektywności działania oraz strukturze portfela.

Credit Agricole Bank Polska zwyciężył w kategorii Mały i Średni Bank Komercyjny wyprzedzając Santander Consumer Bank i Bank Ochrony Środowiska. - To bardzo miłe uczucie odbierać nagrodę w imieniu banku, który nie jest może największy na rynku, ale stara się być najlepszy. I w którym wsłuchiwanie się w potrzeby klienta, budowanie zaangażowanej społeczności pracowników oraz społeczna odpowiedzialność biznesu są podstawami strategii działania. Jak widać strategia działa, bo i efekty biznesowe są dobre i branża nas zauważa - powiedział prezes CABP Piotr Kwiatkowski.

Piotr Kwiatkowski, był został również nominowany do tytułu Bankowego Managera Roku i decyzją kapituły znalazł się w gronie pięciu finalistów konkursu.

Przypomnijmy, że to już kolejna nagroda, jaką Credit Agricole otrzymał w ciągu ostatniego miesiąca. Wcześniej bank nagrodzony został Portfelem Wprost, za najlepiej zabezpieczoną aplikację mobilną, tytuł Innowatora Bankowości od Miesięcznika Finansowego BANK, a także nagrodę Golden Arrow za najlepszą kampanię reklamową.