Zgubienie karty
(koszt wg stawki operatora) +48 71 354 90 09
Aktualności

Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas imprez masowych

Szanowni Państwo,
wydarzenia masowe sprzyjają przestępcom, również tym działającym w rzeczywistości wirtualnej. Dlatego, w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, prosimy Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej, bankomatów, jak i brania udziału w wydarzeniach masowych.

Bankowość elektroniczna

Rekomendujemy zapoznanie się ze wszystkimi zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej i zadbanie, aby na Państwa komputerze i urządzeniach mobilnych, poprzez które kontaktują się Państwo z bankiem, zainstalowane i uruchomione były aktualne wersje:

Należy zadbać, aby każde używane oprogramowanie pochodziło z legalnego i zaufanego źródła.
Prosimy o rozważne korzystanie z bezpłatnych i otwartych sieci bezprzewodowych, które mogą przechwytywać dane.
Więcej zasad znajdą Państwo w sekcji "Bezpieczne korzystanie z usług bankowych" .

Bankomaty

Prosimy, aby zwracali Państwo uwagę na te elementy wyposażenia bankomatów, które mogą być wykorzystane przez oszustów tj:

Tłok sprzyja kradzieżom

Duże skupienia ludzi stanowią dogodne warunki dla kieszonkowców. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami noszenia przy sobie dokumentów i pieniędzy:

W sytuacji, kiedy Państwa dowód tożsamości (np. dowód osobisty, paszport) zostanie zagubiony lub skradziony, prosimy o jak najszybsze zgłoszenie tego najbliższej jednostce policji w celu zastrzeżenia dokumentu. Dodatkowo, należy zgłosić ten fakt do banku, np. Credit Agricole, przyjmującego zastrzeżenia do centralnej bazy danych systemu Dokumenty Zastrzeżone. Lista tych banków znajduje się na stronie internetowej www.dokumentyzastrzezone.pl .

Jeśli natomiast stracą Państwo kartę płatniczą, prosimy o natychmiastowe jej zastrzeżenie pod numerem 19 019, a z telefonów komórkowych +48 71 35 49 009 (dla kart wydanych przez bank Credit Agricole) lub pod numerem +48 61 856 52 78 (ogólny numer do zastrzegania kart wszystkich banków).

Zastrzeżenie karty płatniczej jest możliwe także poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 828 828 828 lub stronę internetową www.zastrzegam.pl .