Numer kontaktowy +48 71 354 90 09Zgubienie karty +48 71 354 90 09
Aktualności

Szlachetna Paczka od LUKAS Banku

LUKAS Bank już po raz czwarty wspiera organizowaną przez Stowarzyszenie WIOSNA akcję Szlachetna Paczka. Poza wsparciem finansowym, promuje ją także wśród pracowników i partnerów biznesowych. Celem akcji jest bezpośrednie przekazanie świątecznej pomocy najuboższym rodzinom z całej Polski w formie paczek.

Z roku na rok, od 2006 roku, od kiedy LUKAS Bank jest sponsorem Szlachetnej Paczki, jego zaangażowanie w akcję jest coraz większe. W ubiegłym roku 1.141 pracowników banku przygotowało 62 paczki, o wartości w sumie ok. 45 tys. zł. Poza tym bank przekazał środki finansowe na rzecz akcji i włączył w nią partnerów biznesowych (współpracujące sklepy sprzedające towary na raty w systemie LUKAS) uczestniczących w programie Raty Dobrze Reprezentowane. Ofiarowywali oni zebrane przez siebie punkty, które zamienione zostały później na pieniądze i przekazane na rzecz akcji.

Szlachetna PACZKA to pomoc lokalna, organizowana w miejscowych społecznościach. Przed Bożym Narodzeniem wolontariusze zbierają szczegółowe informacje o potrzebach ubogich osób ze swego środowiska. Dane te umieszczane są później w anonimowej, internetowej bazie. Na jej podstawie organizacja szuka osób, które chciałyby odpowiedzieć na konkretne potrzeby, robiąc dla kogoś paczkę na święta.