1. Informujemy, że dla Państwa bezpieczeństwa finansowego, na komputerze i urządzeniach mobilnych, na których dokonywane są transakcje bankowe powinny być zainstalowane i uruchomione aktualne wersje:
  • oprogramowania antywirusowego posiadającego aktualną bazę sygnatur wirusów
  • osobistej zapory (ang. personal firewall) posiadającej uaktualnione polisy i reguły
  • oprogramowania wykrywającego m.in. spyware, spam itp.
 2. Należy zadbać, aby każde używane oprogramowanie pochodziło z legalnego i zaufanego źródła.
 3. Należy regularnie aktualizować posiadany system operacyjny oraz używane aplikacje (w szczególności przeglądarki internetowe, wtyczki flash, klientów poczty, przeglądarki pdf itp.) tj. instalować okresowo publikowane przez producentów poprawki, korygujące luki i błędy zarówno systemu operacyjnego jak i oprogramowania.
 4. Należy zachowywać dużą ostrożność podczas pobierania jakichkolwiek plików z Internetu czy otwierania załączników do wiadomości e-mail, bez względu na to, od kogo one pochodzą.
 5. Przestrzegamy przed używaniem oprogramowania pochodzącego z nielegalnego czy niezaufanego źródła. Nie należy instalować nieznanych programów otrzymanych pocztą elektroniczną lub pobranych z niezaufanych witryn www.
 6. Należy korzystać z najnowszych wersji przeglądarek internetowych.
 7. Należy cykliczne skanować urządzenia programami antywirusowymi.
 8. Należy unikać korzystania z bankowości elektronicznej za pośrednictwem niesprawdzonych połączeń (np. kafejki internetowe, publiczne WiFi).
 9. Należy cyklicznie zmieniać poufne hasło do logowania w systemie bankowości elektronicznej.

Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami Związku Banków Polskich, które pomogą Ci zwiększyć bezpieczeństwo Twojego komputera w bankowości internetowej.


Zobacz także
Dlaczego należy chronić swój komputer

© 2024 Credit Agricole Bank Polska S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Menu o banku