Sprzątamy rzeki Wrocławia. Ty też możesz dołączyć

Plastikowe śmieci to problem nie tylko w morzu i na plaży. Także rzeki trzeba regularnie sprzątać, a przede wszystkim ich nie zaśmiecać. Rzekami właśnie śmieci trafiają do morza i tam już nie można praktycznie ich posprzątać! Dlatego warto wziąć udział w akcji „Sprzątamy rzeki Wrocławia” i oczyścić piękną Oławę.

Impreza odbędzie się w sobotę 27 czerwca. Uczestnicy zbierają się pod mostem, przy trafostacji przy ul. Niskie Łąki. Tam będą wydawane worki, rękawice i chwytaki. Początek imprezy o godz. 10:30. Teren do sprzątania to rzeka Oława oraz jej brzegi, na odcinku od Parku Wschodniego do Żabiej Ścieżki.

- Wszyscy uczestnicy dostaną worki i rękawice. Polecamy zabrać ze sobą kalosze, które mogą przydać się, gdy trzeba będzie wejść do wody. Po zakończeniu sprzątania wszystkich zapraszamy na mały poczęstunek. Wszystkich, którzy zdecydują się na spływ po Oławie osobiście poprowadzę w urokliwe zakątki rzeki Oławy – nazywanej wrocławską Rospudą, o których zapewne wiele osób nie wiedziało, a są w samym środku dużego miasta – zachęca Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik.

Aby zarezerwować kajaki trzeba się zarejestrować tutaj. - Połączymy przyjemne z pożytecznym, czyli popływamy i posprzątamy! Do dyspozycji jest 16 dwuosobowych kajaków plus Wasz kajakowy przewodnik – zaprasza do akcji Dominik Dobrowolski.

Recycling Rejs Wrocław – Berlin

Akcja sprzątania Oławy jest rozgrzewką przed pierwszym międzynarodowym spływem kajakowym Wrocław - Berlin, który odbędzie się w dniach 3–12 lipca. Misją spływu jest ochrona rzek i mórz przed plastikowymi odpadami.

Zapisy trwają do 25 czerwca, więc można jeszcze się zdecydować na niezwykłą przygodę. Aby wziąć udział w wyprawie należy uiścić opłatę organizacyjną w wysokości 500 zł (lub 120 Euro) na konto Fundacji OnWater nr 84 1090 2503 0000 0001 4414 2581 (z dopiskiem: Spływ Wrocław Berlin). Trzeba jednak wcześniej ustalić z organizatorami, czy są jeszcze wolne miejsca! Opłaty organizacyjne pokryją koszt organizacji spływu: biwaków, transportu uczestników spływu i kajaków po zakończeniu spływu z Berlina do Wrocławia oraz produkcję pamiątkowych koszulek dla uczestników spływu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/splywflussfahrt/

Spływ kajakowy Wrocław-Berlin organizowany jest wspólnie przez kajakarzy z Wrocławia i Berlina. Komandorem spływu jest wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Patronat nad spływem sprawują nadodrzańskie samorządy, Polski Związek Kajakowy, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu, a także bank Credit Agricole oraz EFL. Dodatkowych informacji o spływie udziela Dominik Dobrowolski: [email protected] , tel. 697092978 .

Oferta banku

Twoja opinia
 
OpiniaTwoja opinia