Popłyń kajakiem z Wrocławia do Berlina

Chcesz przeżyć niezwykłą przygodę i pomóc walczyć z problemem śmieci w rzekach? Weź udział w międzynarodowym spływie Wrocław-Berlin. Bank Credit Agricole został partnerem tego wydarzenia i wspiera jego organizację.

To pierwsza tego typu impreza, więc mamy okazję przejść do historii ? Misją spływu jest ochrona rzek i mórz przed zanieczyszczaniem plastikowymi odpadami oraz popularyzacja różnorodności przyrodniczej i kultury szlaku Odry i Szprewy.

Rejs odbędzie się w terminie 2-12 lipca, ale już teraz przyjmowane są zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa w spływie jest wniesienie do 31 maja 2020 opłaty organizacyjnej w wysokości 500 zł na konto Fundacji OnWater, nr: 84 1090 2503 0000 0001 4414 2581 (z dopiskiem: Spływ Wrocław Berlin). Aby potwierdzić udział w spływie przesłać potwierdzenie wpłaty do koordynatora spływu Dominika Dobrowolskiego na adres email: dominik@cycling-recycling.eu

Ogólny harmonogram i trasa spływu:

 • 2.07. Integracyjna kolacja dla uczestniczek i uczestników spływu we Wrocławiu.
 • 3.07. Start spływu godz. 9.00: Wrocław - Lubiąż
 • 4.07. Lubiąż - Chobienia
 • 5.07. Chobienia - Głogów
 • 6.07. Głogów - Nowa Sól
 • 7.07. Nowa Sól - Cigacice
 • 8.07. Cigacice - Gostchorze
 • 9.07. Gostchorze - Eisenhüttenstadt
 • 10.07. Eisenhüttenstadt - Fürstenwalde
 • 11.07. Fürstenwalde - Erkner
 • 12.07. Erkner - Berlin Köpenick (finał spływu)

Uczestnicy mogą przepłynąć całą trasę rejsu, lub dołączyć do ekipy spływu tylko na wybranym fragmencie trasy. Można korzystać z dowolnego sprzętu pływającego - mogą to być: kajaki, kanu, pontony, SUPy, łodzie, jachty, houseboaty. Podczas spływu będą zapewnione miejsca na namioty i biwaki wraz z (jeżeli będzie to możliwe) możliwością skorzystania z toalet i pryszniców, a także transport uczestników i kajaków po zakończeniu spływu z Berlina do Wrocławia.

Spływ odbędzie się w standardzie „zero waste”, czyli każda uczestniczka i każdy uczestnik zobowiązują się do ograniczenia ilości odpadów, jakie wytworzą podczas spływu, oraz posprzątania każdego biwaku, na którym się zatrzymają.

Zarówno na początku spływu - we Wrocławiu, jak i połowie trasy - w Głogowie - planujemy organizację akcji sprzątania brzegów rzeki Odry, połączoną z piknikiem integracyjnym dla całych rodzin. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tych wydarzeniach.

Spływ Wrocław-Berlin to kolejna inicjatywa ekologiczna, w którą angażuje się bank Credit Agricole w ramach kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. O szkodliwości plastikowych śmieci dla środowiska informujemy także w ramach akcji Bałtycka Odyseja i podczas trasy koncertowej Dawida Podsiadło „Leśna Muzyka”.

Warto dodać, że spływ organizowany jest wspólnie przez: Fundację OnWater, portal Kajaking.tv oraz Credit Agricole i EFL. Patronat nad wydarzeniem objęli m.in.: Komisja Europejska, Konsul Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Wrocławia. Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/800336720441131/

Twoja opinia
 
Nowy wygląd strony www