Korzystanie z bankomatu

Bezpieczne korzystanie z bankomatów

  1. Zawsze należy zwracać uwagę na te elementy wyposażenia bankomatów, które mogą być wykorzystane przez oszustów tj:
    • pogrubiona klawiatura, nakładka na klawiaturę - wskazujące na próbę poznania/zarejestrowania PIN-u karty,
    • dodatkowy daszek nad okienkiem bankomatu, w którym oszuści mogli umieścić kamerę podglądającą wprowadzany numer PIN bądź wprost przymocowaną kamerę, której obiektyw jest skierowany na klawiaturę (kamera bankowa, jeżeli została w danym bankomacie zainstalowana, zawsze skierowana jest na twarz osoby dokonującej transakcji, nie na klawiaturę).
    • nakładka na okienko, w które wsuwa się kartę płatniczą, w której może być umieszczony czytnik kart kopiujący pasek magnetyczny karty klienta.
  2. Zaleca się korzystać zawsze z tych samych bankomatów, gdyż łatwiej wtedy zauważyć różnice w wyglądzie takiego bankomatu. W przypadku zauważenia obcych elementów w wyglądzie bankomatu należy niezwłocznie poinformować właściciela bankomatu lub bank o lokalizacji tego typu urządzenia.
  3. Podczas korzystania z bankomatu należy upewnić się, że nikt nie obserwuje , jaki PIN wprowadzany jest na klawiaturze urządzenia. Dobrą praktyką jest zasłanianie klawiatury (np. portfelem lub dłonią) podczas wprowadzania numeru PIN.
  4. Zaleca się regularne sprawdzanie wyciągów bankowych, dotyczących transakcji dokonywanych zarówno kartą debetową, wydawaną do konta osobistego, jak i kartą kredytową. Wszelkie nieprawidłowości powinno się niezwłocznie zgłaszać w placówkach banku.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy się skontaktować telefonicznie z bankiem przez serwis telefoniczny CA24.

Chcesz WYPŁACIĆ gotówkę

KROK 1
Włóż kartę i wprowadź swój kod PIN.
KROK 2
Wybierz konto, z którego chcesz wypłacić gotówkę.
KROK 3
Kliknij „WYPŁATA GOTÓWKI na ekranie.
KROK 4
Wpisz kwotę, którą chcesz wypłacić oraz postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
KROK 5
Odbierz swoją kartę i potwierdzenie, jeśli go potrzebujesz.

Nie wahaj się - wpłacaj środki na konto i spłacaj kredyty Credit Agricole we wpłatomacie szybko, wygodnie i bez prowizji!

Znajdź najbliższy bankomat

Oferta banku

Twoja opinia